piątek, 1 lutego 2013

[275] "Mąż z ogłoszenia" Jane Graves

Autorka: Jane Graves
Tytuł oryginału: Heartstrings and Diamond Rings
Wydawnictwo: Otwarte
Rok wydania: 2012
Stron: 350
Ocena:
7/10


"Dał jej pewność, że jest w stanie znaleźć mężczyznę jej marzeń, kiedy ona raczej w to nie wierzyła. [...] Dał jej to, czego bardzo potrzebowała. Nadzieję."


   Bohaterką książki jest Alison, 31-letnia kobieta, która zdecydowanie nie ma szczęścia w miłości. Po tym jak ostatni facet, z którym się umawiała, zamiast oczekiwanych oświadczyn złożył jej propozycję nie do odrzucenia, a więc... trójkąt z jej koleżanką, podjęła desperacką decyzję. Mianowicie, skorzysta z usług swatki. Tylko, ku jej zaskoczeniu, swatka okazuje się być mężczyzną. Bardzo przystojnym. I, choć Alison o tym nie wie - bardzo niekompetentnym o czym wie tylko czytelnik, a z czego wynika wiele zabawnych perypetii.
 
   Bo to jest taka książka - lekka, łatwa, odprężająca, romantyczna. Czytelnik jest wprowadzony w całą intrygę i w spokoju może czytać o kolejnych randkach Alison, coraz bardziej niedanych, ale za to z jakim humorem! Po dwóch pierwszych sama zaczęłam obstawiać, kim okaże się kolejny kandydat, ale wyobraźnia mnie zawiodła, a może po prostu na pewne rzeczy w życiu bym nie wpadła?

   Jedno jest pewne - ta książka zapewnia kilka godzin miłej rozrywki i wytchnienia od nauki/pracy/, a może po prostu urozmaici wieczór. Polecam jako niezobowiązującą, przyjemną lekturę.

7 komentarzy:

 1. Nie wątpię, że książka jest pełna humoru i warto ją przeczytać jak najprędzej, ale zostawię ją chyba na wakacje ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się fajna lektura na letni wieczór :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię tego typu książki :) Przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 4. Wydaje się idealna do zrelaksowania się :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Relaksu potrzebuję,więc dlaczego nie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobry romans nie jest zły;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgadzam się z przedmówczynią. ;p

  OdpowiedzUsuń

"Czas przemija, wypowiedziane słowo pozostaje..."