niedziela, 15 kwietnia 2012

[171] "Złamane serca" Pamela Wells

Autorka: Pamela Wells
Tytuł oryginalny: The Heartbreakers
Wydawnictwo: Wilga
Rok wydania: 2011
Stron: 348"Złamane serca" to powieść o czterech przyjaciółkach: Sydney, Raven, Kelly i Alexi. Pierwsze trzy, tego samego dnia, w piątkowy wieczór zostały porzucone przez swoich chłopaków. Wszystkie jadą do Alexi - jedynej singielki w ich gronie. Dziewczyna, córka psychologów, wpada na pomysł jak pomóc przyjaciółkom - spisuje "Kodeks zerwań", czyli listę zachowań i porad jak poradzić sobie po rozstaniu. Kodeks działa czasem lepiej, czasem gorzej, ale pomaga dziewczynom. Wspólnie radzą sobie i nawet dzięki tym rozstaniom ponownie zbliżają się do siebie, spędzają ze sobą więcej czasu i odkrywają nowe pasje.

Choć jedyną osobą w tej książce, z którą mogę się utożsamić to Alexia, bo tak jak ona jestem singielką, to książka bardzo mi się podobała. Jednak myślę, że każda czytelniczka odnajdzie w bohaterkach cząstkę siebie. Każda z dziewczyn jest inna, ma inny charakter, problemy i inny kłopot ze swoim eks-chłopakiem. I każda radzi sobie z tym na swój własny, nie zawsze najlepszy, sposób. Książka jest tak napisana, że poznajemy punkt widzenia każdej bohaterki, a rozdziały zaczynają się od jednego czy dwóch punktów "Kodeksu zerwań", więc chcąc nie chcąc - przez cały czas o nim pamiętamy. nawet jeśli głównym tematem książki są chłopcy, to mocno wybija się też przyjaźń bohaterek, a ich kodeks z pewnością pomógłby niejednej zrozpaczonej dziewczynie.

Książkę polecam wszystkim nastolatkom, nieważne czy singielkom, czy tym które rozstały się z chłopakiem, a może tym szczęśliwie zakochanym. Każda może z powodzeniem poznać historie Sydney, Kelly, Alexi i Raven.

***
Pamiętajcie dziewczyny: żaden facet nie może sprawić, że poczujecie się kompletne i spełnione. Możecie zrobić to tylko wy same! Nie ma nic złego w byciu samą.
*
Zasada 25: [...] Na pewno kogoś spotkasz i pokochasz. I właśnie dałaś sobie na to szansę, pozwalając swojemu eks odejść."
***

Książkę otrzymałam od wydawnictwa Wilga, serdecznie dziękuję ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Czas przemija, wypowiedziane słowo pozostaje..."