niedziela, 15 kwietnia 2012

[190] "Kiedy nadciąga ciemność" Alexandra Ivy

Autorka: Alexandra Ivy
Tytuł oryginalny: When Dakness Comes
Seria: Strażnicy Wieczności
Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 2010
Stron: 364



Książki paranormal romans opanowały rynek. Zwykle oparte na identycznych schematach, ale i tak je lubię. Ten cykl mogę porównać do twórczości Lary Adrian, obie są do siebie podobne.

Dla Abby kłopoty zaczęły się od rozbicia cennej wazy. Potem kłótnia z Dantem, gościem jej pracodawczyni Seleny, wyprowadziła ją z równowagi. Natomiast fakt, że potem Selena została zamordowana i jakaś dziwna moc przeniosła się do jej ciała, była tylko dopełnieniem całości. Wraz z Dantem, który okazuje się być wampirem, Abby wyrusza na poszukiwanie wiedźm, które mogłyby zdjąć z niej klątwę Feniksa. Bardziej domyślni wiedzą jak skończy się ta podróż, zaznaczam, że książka zawiera sceny erotyczne, więc jeśli takich nie lubicie omijajcie Alexandrę Ivy z daleka, zresztą Larę Adrian i Sherrilyn Kenyon też.

O fabule nie mogę powiedzieć nic odkrywczego poza faktem pomysłu Feniksa i magicznych stworzeń i demonów. Bohaterowie są do polubienia, Abby to uparta istotka z przeszłością, a Dante jest z rodzaju tych tajemniczych, groźnych bohaterów, choć do Deamona Sadiego czy Damona Salvatore mu daleko.

Do tego gatunku książek trzeba mieć albo duże wyczucie, by znaleźć coś oryginalnego lub wykazywać się ogromną cierpliwością i tolerancją. I do tych drugich jest adresowana ta konkretna książka i do nich należę ja.

***

Moje recenzje schodzą na psy, głupia szkoła :/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Czas przemija, wypowiedziane słowo pozostaje..."