niedziela, 15 kwietnia 2012

[197] "Kraina zwana Tutaj" Cecelia Ahern

Autorka: Cecelia Ahern
Tytuł oryginalny: A Place Called Here
Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2009
Stron: 400Sandy od dzieciństwa maniakalnie poszukiwała zaginionych rzeczy, zwłaszcza odkąd jej koleżanka zaniknęła bez śladu. Teraz, jako dorosła kobieta, zawodowo zajmuje się poszukiwaniem osób zaginionych. Przyjmuje sprawę odnalezienia brata Jacka Ruttle'a. Jedzie na spotkanie z nim, podczas jednego postoju podąża nieznaną ścieżką i... gubi się. Usiłuje wrócić do samochodu, ale nie znajduje go. Za to spotyka innych zagubionych, a oni zaprowadzają ją do jednego z miast. I tym sposobem Sandy znalazła się w miejscu, które zwane jest po prostu "Tutaj". Stara się zrozumieć, gdzie jest i jak to możliwe. Rozwiązuje kilka tajemnic, lecz najbardziej interesuje ją jedno - jak wrócić? Wszyscy ludzie mówią "Nie da się". Czy naprawdę utknie w tym świecie na zawsze, stając się w tym prawdziwym kolejną nierozwiązaną sprawą dla policji?

Tymczasem Jack zaniepokojony brakiem kontaktu z Sandy, prowadzi własne śledztwo. Odkrywa porzucony samochód kobiety. Zdeterminowany, aby wyjaśnić sprawę poszukuje teraz zarówno jej jak i brata. Podąża śladami kobiety, wypytuje lekarza i byłych klientów. Wiele dowiaduje się o stylu życia i charakterze Sandy. Ostatecznie prawda o jego bracie okazuje się być bliżej niż śmiałby przypuszczać.

Historia poznawana z dwóch różnych punktów widzenia. Pozornie odrębne, splatają się w jedną całość w nieoczekiwanym momencie. "Kraina zwana Tutaj" to kolejna piękna opowieść Ceceli Ahern o miłości, poświęceniu, starych przyjaźniach i zaginionych ludziach. Jest tu i wątek kryminalny, miłosny, ale inny niż zawsze, i to co lubię najbardziej - magiczny. Książki Ceceli Ahern nie są typowo obyczajowe, zawsze wplecione jest trochę magii i nadnaturalnych zjawisk. Takie urozmaicenie sprawia, że czytanie jej książek przychodzi mi z ogromną łatwością i przyjemnością. Serdecznie polecam książki Ahern fanom takiej literatury.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Czas przemija, wypowiedziane słowo pozostaje..."