niedziela, 15 kwietnia 2012

[188] "Blask księżyca" Rachel Hawthorne

Autorka: Rachel Hawthorne
Tytuł oryginalny: Dark Guardian: Moonlight
Seria: Strażnicy Nocy
Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 2010
Stron: 272Rodzice Kayli zginęli, gdy była małą dziewczynką. Często nawiedzają ją sny, może wspomnienia, gdy widzi śmierć swoich rodziców. Lekarz zaleca zmierzenie się ze swoimi lękami, dziewczyna wraca więc do lasu, w którym wszystko się stało, zostaje przewodniczką. Poznaje przyjaciół i Lucasa - przystojnego przewodnika, przywódcę grupy. Jednocześnie intryguje ją Mason - weselszy i swobodniejszy niż Lucas, członek wyprawy, którą mają zaprowadzić w głąb lasu. Ta wycieczka zmieni wszystko i zburzy poukładany świat Kayli, wprowadzając do niego wiele nowych tajemnic. Z których najważniejsza - wilkołaki.

Wampiry już się przejadły, przerzucono się więc na wilkołaki. Autorka całkiem zgrabnie przedstawiła je w tej konkretnej powieści, nie są krwiożerczymi istotami, czy człekokształtnymi hybrydami. Po osiągnięciu dojrzałości zew księżyca sprawia, że dokonuje się pierwsza przemiana. W wilczej postaci są trochę więksi od zwykłych wilków, mają też możliwości czytania w myślach. Sama historia - dziewczyna rozdarta pomiędzy dwoma chłopakami nie jest zbyt oryginalna, ale książka ma swój urok. Jest krótka, miejscami dość oczywista, ale i tak przeczytałam szybko i chętnie, zwłaszcza dla ciekawej postaci Lucasa. Tacy jak on zawsze mi się podobali, nieważne w ilu formach przedstawieni. Sama główna bohaterka spodobała mi się przez odwagę i szczerze mówiąc, uparte twierdzenie, że wilkołaki nie istnieją, póki nagle wilczek nie przeobraził się w człowieka tuż obok. Warto też zwrócić uwagę na postacie poboczne, gdyż są istotne w pozostałych tomach, np. w drugim główną bohaterką jest Lindsey, przyjaciółka Kayli.

Polecam tym, co potrafią przeczytać wszytko z tego gatunku, jak ja. Ci, którym znudziła się tematyka wampiro-wilkołaczych stworzeń, odradzam. Tym, co szukają ambitnej powieści, też.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Czas przemija, wypowiedziane słowo pozostaje..."