niedziela, 15 kwietnia 2012

[011] - [016] FNiN, tom 1-6, Rafał Kosik

To w zasadzie nie jest typowa fantastyka, tylko takie s-f. Nie ma tu typowej magii, zaklęć, mitycznych stworków. To jest powieść dla młodzieży o przygodach jakie każdy z nas z pewnością chciałby przeżyć. Trójka nastolatków- Net to informatyczny geniusz, Felix ma duszę majsterkowicza i wynalazcy. Nika za to ma dużą odwagę, jest bardzo samodzielna, i ma moc telekinezy. Wszyscy troje przeżywają niezwykłe przygody od przypadkowego rozbicia gangu, po spotkania z duchami czy podróże w czasie...

W każdym tomie jest tyle przygód i akcji, że nie umiem tego streścić. Napiszę to, co jest z tyłu okładki + trochę od siebie :)

"Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi"

"Fantastyczna i przezabawna powieść o polskich trzynastolatkach, nie tylko dla trzynastolatków! Przeczytajcie o przyjaźni, zwariowanych wynalazkach, sztucznej inteligencji, skarbach, duchach, robotach, latającym talerzu..."

To naprawdę ciekawe. Poznajemy ich w pierwszym dniu szkoły, gdy zaczynają 1 klasę gimnazjum. Książka napisana prosto, przystępnym językiem, a do tego jest naprawdę wiele śmiesznych sytuacji i tekstów- głównie Neta :)

"Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa"

"Kim są tajemnicze zjawy, podążające za bohaterami? Do czego służy maszyna odnaleziona w tajnej bazie wojskowej? Jeśli lubicie się śmiać i bać, wybierzcie się w podróż do świata, w którym wszystko jest możliwe."

Ciekawe muszą być podróże w czasie prawda? Bohaterowie cofną się i w przeszłość i przyszłość... a za nimi podąża tajemniczy Bezkształt. To jest moja ulubiona część, może będzie i wasza?

Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów

"Gdzie trafiamy, gdy zasypiamy? Zastanów się dobrze, czy na pewno chcesz się tego dowiedzieć? Czy starczy ci odwagi, aby razem z Felixem, Netem i Niką rozwiązać zagadkę ogarniającej Warszawę epidemii senności, odkryć kim jest śledzący bohaterów płaszczak i dokąd zmierza czarna karoca? Senna rzeczywistość polskiego gimnazjum przyprawi cię nie tylko o dreszczyk strachu, ale też rozbawi. Kto kogo kocha, kto oszukuje i czym u diabła jest ta bekonia?"

Warszawę ogrania fala senności... ludzie we śnie trafiają do dziwnego miejsca - Pałacu Snów. czasami są tam więźniami i nie mogą się obudzić po stronie jawy... Felix, Net i Nika zostają wybrani przez tajemniczego Zegarmistrza do rozwiązania tej zagadki. Czy oni też się nie obudzą?


"Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności"

Jak widać obudzili się :)

"Felix, Net i Nika, warszawscy gimnazjaliści, podczas szkolnej zabawy halloweenowej dostają tajemnicze zadanie od Ponurego Żniwiarza. Co wyniknie z gry, w którą wciągnie przyjaciół? W kim zakocha się samotny dotąd Felix i co ukrywają podziemia Warszawy? Czy nieśmiertelność to dar czy przekleństwo?
Akcja, humor i ważne pytania. Czwarta część polskiej, bestellerowej serii dla nastolatków nie zawiedzie Was!"

Kim jest tajemniczy bazyliszek wędrujący po kanałach miasta? Co wspólnego ma z tym Ponury Żniwiarz? I co ciekawe - czy rodzeństwo Neta (jego mama jest w ciąży), które nazywa bratosiostrą będzie bratem czy siostrą? A może inaczej? ;)

"Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek"
"Podczas imprezy sylwestrowej Felix, Net i Nika niechcący odpalają eksperymentalną rakietę kosmiczną. Tajne służby poszukują sprawców. Rakieta spadnie na terytorium Polski, rozpoczyna się więc walka z czasem.
Jednocześnie gimnazjum Felixa, Neta i Niki stara się o uzyskanie certyfikatu jakości, co prowadzi do wielu absurdalnych i bardzo zabawnych sytuacji. "

Zwykła impreza sylwestrowa w domu kolegi. W domu było bardzo zimno, więc Felix odkręcił parę zaworów w piwnicy mając nadzieję, że uruchomi piec, do tego odkręcił kilka zaworów z dworu, a rakieta równo o północy wzleciała w niebo... I jak ją teraz potrzymać przed upadkiem na miejsca zamieszkane?

"Felix, Net i Nika oraz Orbitalny spisek 2. Mała Armia"

"Wystrzelona przypadkiem rakieta krąży po orbicie okołoziemskiej i ma spaść na Warszawę. Kto wygra wyścig z czasem? Trójka czternastolatków, naukowcy z Instytutu Badań Nadzwyczajnych czy... Mała Armia?
Rzeczywistość warszawskiego gimnazjum, szalone akcje i wynalazki, odjechany humor i szczypta powagi - oto przepis na fajną książkę!"

Rakieta ciągle krąży po orbicie i ciągle celuje w Warszawę. Felix, Net i Nika starają się porozumieć z mechanizmem, który kieruje rakietą, ale to nie takie proste...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Czas przemija, wypowiedziane słowo pozostaje..."