niedziela, 15 kwietnia 2012

[019] "Zaćmienie" Stephanie Meyer

Cullenowie wrócili do Forks. Edward z powrotem wrócił do Belli. Ta pod koniec 2 tomu urządziła małe głosowanie pt." Kto jest za przemianą Belli w wampira". Edward i Rosalie byli przeciw, ale cała reszta rodziny była za jej przemianą w wampira. Jednak życie jak zawsze się komplikuje. W okolicy ciągle grasuje ruda wampirzyca, żądna zemsty Victoria. Życie Belli jest w niebezpieczeństwie. Ona sama zaś zmaga się z samą sobą i swoimi uczuciami. Kocha Edwarda ale zaczyna rozumieć, że kocha też Jacoba. Większość tomu poświęcona jest jej rozterkom - Edward czy Jacob? Życie zwykłej śmiertelniczki czy może wieczna młodość?

...
***

Dla odmiany ten tom uważam za zbędny. Nic nie wnosi nowego prócz pewnego momentu na końcu, który równie dobrze można by wepchać pod koniec tomu drugiego. Czytałam z ciekawością, która po pewnym czasie zmieniła się w znużenie i niestety wracam do tego tomu rzadziej nawet niż do "Księżyca w nowiu". Nie ominie się za wiele jeśli się przejdzie od razu do tomu 4, niestety.

1 komentarz:

  1. Mnie o ile dobrze pamiętam ten tom podobała się najbardziej, albo zajmował drugie miejsce, zaraz po "Zmierzchu". Dla mnie był ciekawy. ;)

    OdpowiedzUsuń

"Czas przemija, wypowiedziane słowo pozostaje..."