niedziela, 15 kwietnia 2012

[039] "Córka Krwawych" Anne Bishop

Autorka: Anne Bishop
Wydawnictwo: Initium
Seria: Czarne Kamienie

"W świecie Mrocznego Królestwa, przepełnionego zdradą i korupcją, zasady ustalają Krwawi - rasa czarownic i czarnoksiężników, których moc określają magiczne Kamienie."

Książka zaczyna się w momencie, gdy złamana czarownica Tersa zapowiada nadejście Czarownicy, obdarzonej potężną mocą, która zaprowadzi porządek w Królestwie Krwawych. Czarownica musi być jednak niezwykle silna, aby zgładzić tych, którzy nie chcą jej jako Królowej. Czy będzie miała dość czasu aby dorosnąć i stać się wybawczynią oczekujących jej nadejścia?

700 lat później Lucivar Yaslana, Eyrieńczyk (rasa posiadająca skrzydła), samotny i uwięziony na Dworze jednej z królowych, na psychicznej Nici wysyła niemą prośbę o Królową, którą by mógł szanować i z radością jej służyć. Niezwykle zdziwiony uzyskuje na to odpowiedź - przybywa 7-letnia dziewczynka. Czy jest tą, na którą czeka? Potężną, młodą jeszcze Czarownicą?

Deamon Sadi czeka 700 lat na Czarownicę, której nadejście przepowiedziała Tersa, 700 lat próżnego czekania. Czy ona nadejdzie? Czy może Tersa zagubiona w Wykrzywionym Królestwie, w swoim szalonym świecie, najzwyczajniej w świecie się pomyliła?

Seatan, Wielki Lord Piekła, czeka na swoją córkę. Córkę, która wedle przepowiedni jest córką jego duszy. Gdy w Podziemiu zaczynają dziać się dziwne (choć dobre) rzeczy, ich sprawczynią okazuje się być 7-letnia dziewczynka Jaenelle. Seatan wierzy, że to nareszcie ta, na którą tak czekał...

Czy jego podejrzenia są słuszne? Dziewczynka jest beznadziejna w podstawach Fachy czyli nauce magii. Czyżby jej moc jest uśpiona? Czy jest na tyle wytrwała, czy ma dość umiejętności aby podołać Przeznaczeniu? Jak wielu wrogów ją otacza a jak wielu przyjaciół?***

Z początku książka może trochę męczyć - nowy, dość skomplikowany świat, ponadto akcja "przeskakuje" z miejsca w miejsce, gdzie poznajmy nowych bohaterów i ich historię. Jednak po kilkudziesięciu stronach książka zaczyna naprawdę wciągać. Najwięcej wrażeń jest, gdy czyta się ją po raz drugi. Nie brakuje w niej elementów erotycznych i brutalnych, miejscami jednak są takie zabawne sytuacje, że śmiałam się kilka minut. Polecam tym, którzy szukają troszkę bardziej ambitnej i skomplikowanej historii. Nie wszystko ma tu szczęśliwe zakończenie a bohaterowie nie mają życia usłanego różami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Czas przemija, wypowiedziane słowo pozostaje..."