niedziela, 15 kwietnia 2012

[040] "Sen" Lisa McMann

Autorka: Lisa McMann
Wydawnictwo: Amber
Seria: Sen

Książka zaczyna się momencie, gdy 17-letnia Janie, siedząca w szkolnej bibliotece gwałtownie zasypia - a raczej przenosi się w sen kolegi, który zasnął kilka stolików dalej. Jakim cudem?

Gdy Janie skończyła 8 lat pierwszy raz w życiu została wciągnięta w czyjś sen. Od tego czasu za każdym razem, gdy zasypia ktoś w jej najbliższym otoczeniu przenosi się w jego sen - i nigdy nie umie się uwolnić... Musi przeżywać niekiedy makabryczne wizje. Dlaczego?

Pewnego dnia Janie poznaje Cabela. Jednak, gdy ten zasypia w bibliotece a Janie zostaje wciągnięta w jego sen jest przerażona - nie dość, że pojawia się tam straszny potwór to Janie widzi dwóch Cabelów - jednego ze snu, drugiego jakby prawdziwego... Po obudzeniu się Cabel zdaje sobie sprawę co śnił i że Janie też tam była... I że nie była jego snem. Co z tego wyniknie? Czy Cabel odkryje jej tajemnicę? I z kolei co sam ukrywa?***

Szczerze mówiąc książka trochę mnie zawiodła. Po opisie spodziewałam się czegoś bardziej mrocznego. A z pewnością dłuższego - czytałam książkę w internecie i nie skapnęłam się, że ma tylko 176 stron. Jednakże to dobra lekturka na wieczór, gdy ma się chwilę wolnego. Mimo wszystko wciąga i zaskakuje, podoba mi się też bardzo pomysł poruszenia tematyki snu. No i do tego oczywiście dawka romansu, polecam :)

1 komentarz:

  1. Dobra książka, również polecam ;)

    OdpowiedzUsuń

"Czas przemija, wypowiedziane słowo pozostaje..."