niedziela, 15 kwietnia 2012

[047] "Zdradzona" Cast P.C. & Cast Kristin

Autorki: Cast P.C. i Cast Kristin
Wydawnictwo: Książnica
Seria: Dom Nocy, tom 2

Zoey Redbird odnalazła się w szkole. Została przewodniczącą Cór Ciemności, ma wiernych przyjaciół. Ma nawet dwóch chłopaków - Erika ze szkoły, i Heatha z którym jest Skojarzona. Jednak ta sielanka nie uspokaja Zoey... Pojawiający się adepci, którzy zmarli, martwią ją. Powoli zaczyna też porozumiewać się z Afrodytą a coraz mniej ufać Neferet. Czy słusznie?

W mieście dochodzi do morderstw. Popularni nastolatkowie giną w sposób przypominający atak wampira. Adepci wiedzą jednak, że to nikt z Domu Nocy. Sama Zoey i jej przyjaciele stają w obliczu olbrzymiej tragedii, która zmienia ich życie. Jak sobie z tym poradzić i komu ufać?***

Książka ma super okładkę, bardzo mi się podoba. Sam tytuł jest bardzo adekwatny do treści, co bardzo mi się podoba, bo czasami tytuły są nie wiadomo skąd wzięte. Co do samej treści - lubię styl pisania autorek. Jest sporo śmiesnzych sytuacji, a jednocześnie jak na książkę o wampirach przystało, są mroczne wstawki. Dobrze, lekko się czyta, wprost nie mogłam się oderwać (a potem o północy boję się wstać z krzesła ;)). Nagła zmiana wydawałoby się dobrych i złych bohaterów a także odkrycie kto zabija nastolatków są dobrze przemyślane i nie sprawiają wrażenie naciąganych i sztucznych. Denerwuje mnie tylko to uwikłanie się Zoey w trzeci romans - ale to do przeżycia. I uwielbiam tą słodką, rudą kotkę Nalę, zawsze mam uśmiech, gdy się pojawia :)

1 komentarz:

  1. Ta część znacznie bardziej mi się podobała niż "Naznaczona". ;D

    OdpowiedzUsuń

"Czas przemija, wypowiedziane słowo pozostaje..."