niedziela, 15 kwietnia 2012

[046] "Kraina cienia" Meg Cabot

Autorka:Meg Cabot
Wydawnictwo: Amber
Seria: Pośredniczka

Głowna bohaterka - Suze przeprowadza się do matki i ojczyma oraz swojego przyrodniego rodzeństwa - trójki braci. Jednak jest przerażona, gdy dowiaduje się, że zarówno szkoła jak i dom, w którym będzie mieszkać są starymi budynkami. Dlaczego Suze tak się tego boi?

Powód jest prosty - im starszy budynek, tym większe ryzyko, że ktoś tam zmarł i został jako duch. A dziewczyna jest mediatorką, pośredniczką, widzi duchy i pomaga im się przedostać w zaświaty. Niekiedy... lekką przemocą. Obawy Suze sprawdzają się - w szkole jest duch niedawno zmarłej Heather, która zabiła się, po tym jak zerwał z nią jej chłopak. Suze czeka ciężka walka - duch dziewczyny jest zdeterminowany zabrać chłopaka razem ze sobą w zaświaty, nie wahając się krzywdzić Suze oraz każdego, kto jej się nawinie.

Czy Suze poradzi sobie z tak gwałtownym duchem? Życia nie ułatwia jej pewien problem, pod postacią niezwykle przystojnego ducha Jesse'a, mieszkającego w jej pokoju i za specjalnie nie chcącego go opuścić. Co wyniknie z tej znajomości?

(4.04.2010) Znalazłam drugą okładkę - ta po prawej jest podpisana Jenny Carroll, gdyż pierwsze części autorka wydawała pod pseudonimem. Nawiasem mówiąc jest znacznie bardziej zachęcająca niż ta pierwsza.

***

Przyznam się bez bicia, że książki z tego typu okładkami odrzucają mnie na miejscu. I w tej chwili chwała Ci Alice za prośbę o zrecenzowanie tej książki (tej serii). Okładka i tak poraża mnie pewną infantylnością, ale zawartość jest jak najbardziej poważna i bardzo ciekawa. Fajny pomysł, ciekawe wykonanie, niekiedy śmieszne dialogi i sytuacje - wspaniała, lekka książka na nudny wieczór. Uwielbiam postać Jesse'a i Profesora, a Adam jest wprost rozbrajający. Nic, tylko siąść z herbatką, przy nastrojowej muzyczce i zagłębić się w lekturze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Czas przemija, wypowiedziane słowo pozostaje..."