niedziela, 15 kwietnia 2012

[049] "W pierścieniu ognia" Suzanne Collins

Autorka: Suzanne Collins
Wydawnictwo: Media Rodzina
Seria: Igrzyska Śmierci, tom 2

Pod koniec tomu pierwszego nieoczekiwanie zwycięzcami zostały dwie osoby: Katniss Everdeen oraz Peeta Mellark. Wymusili podwójne zwycięstwo, gdy w proteście zamierzali się otruć.

Teraz mają odbyć tradycyjną podróż po każdym Dystrykcie, lecz nie wszystko układa się zgodnie z planem. Istnieje osoba, którą ludzie uznali za symbol buntu. Osoba ta jest w niebezpieczeństwie, gdyż Kapitol pragnie zemsty. A tą osobą jest właśnie Katniss.

Kapitol nie może stracić władzy i wymyśla coś, co naraża życie dziewczyny bardziej niż było do tej pory. Katniss ma wielu przyjaciół lecz i oni są bezradni wobec tego co się dzieje. Czy Katniss i Peeta przeżyją? Pojawiają się zarówno nieoczekiwani sojusznicy jak i nieoczekiwani wrogowie...***

Książka absolutnie wspaniała i równie trzymająca w napięciu jak pierwsza. Zaskakujący i dramatyczny wymysł Kapitolu sprawia, że czytelnik jest niemalże przerażony losem Katniss i Peety. Razem z bohaterką przeżywamy rozterki, nawet miłosne, zastanawiamy się też, kto jest prawdziwym wrogiem a kto prawdziwym przyjacielem.

"Nie zaczynajcie jej czytać na pół godziny przed ważnym spotkaniem ani do poduszki, bo zafundujecie sobie kłopoty i bezsenną noc."
Joanna Olech

Weźcie sobie do serca to zdanie, które jest na tyłach okładki. Od tej książki naprawdę nie idzie się oderwać! Serdecznie polecam.

1 komentarz:

  1. Jeszcze lepsza niż "Igrzyska śmierci". Autorka tak mnie zaskoczyła, że nawet mnie jest się z tym trudno oswoić. :D

    OdpowiedzUsuń

"Czas przemija, wypowiedziane słowo pozostaje..."