niedziela, 15 kwietnia 2012

[051] "Posłuchaj mnie..." Sarah Dessen

Autorka: Sarah Dessen
Wydawnictwo: Świat Książki

Annabel kiedyś miała wszystko - była doskonałą uczennicą, otoczoną przyjaciółmi, w szczęśliwej rodzinie. Od dziecka pracowała jako modelka. Ten piękny świat rozpada się jednak, gdy kolejne problemy zwalają się na jej głowę - choroba siostry Whitney, wyjazd drugiej siostry Kirsten na studia. A do tego wszystkiego chłopak jej najlepszej przyjaciółki Sophie, który usiłował ją zgwałcić. Gdy jednak Sophie rozpowiada wszystkim, że to Annabel go prowokowała, wszyscy się od niej odwracają.

Kiedyś dla Sophie nastolatka zrezygnowała z innej przyjaźni. Teraz nie został jej już nikt. Zamyka się w sobie, odgradzając od wyzwisk i poniżeń. Zaprzyjaźnia się jednak z Owenem, samotnikiem, wiecznie chodzącym ze słuchawkami w uszach. Ten wprowadza ją w świat muzyki, zupełnie innej niż mogła sobie wyobrazić. Przekonuje, że nie może się bać prawdy...***

To jedna z tych młodzieżowych książek, które przeczytałam z ciekawością. Porusza problemy, które mogą zdarzyć się każdemu. Siostra chorująca na anoreksję. Próba zgwałcenia na imprezie. Zawistna przyjaciółka. Postać Owena wg mnie jest bardzo dobrze wykreowana. Chłopak nienawidzi kłamstwa. Stara się pomóc bohaterce. Dostrzega to, czego nie widzą w niej nawet rodzice. Wszystko jest ciekawie opisane, historia dobrze jest rozłożona i czytelnik nie gubi się w wątkach. Co nie znaczy, że można to czytać "ot tak". Pewna doza skupienia jest wskazana aby zrozumieć przesłanie i sposób myślenia bohaterów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Czas przemija, wypowiedziane słowo pozostaje..."