niedziela, 15 kwietnia 2012

[030] "Miasto Popiołów" Cassandra Clare

Autorka: Cassandra Clare
Seria: Dary Anioła, tom 2
Wydawnictwo: MAG


Odkąd Clary i Jace dowiedzieli się, że są rodzeństwem, a ich ojcem okazał się Valentine, największy wróg Nocnych Łowców, nic nie jest takie samo. Clary unika Jace'a, spędzając czas z coraz dziwniej zachowującym się Simonem, a Jace wyżywa się w walce z demonami. Gdy wraca do Instytutu jego przybrana matka Maryse, nazywa go kłamcą i wyrzuca z domu. Wdaje się w bójkę ze stadem wilkołaków, których przywódcą jest Luke. Zabiera go on od swojego stada i wzywa Clary, aby z nim porozmawiała. Po tej rozmowie wracają do Instytutu starając się przekonać Maryse do zmiany zdania a ta informuje ich o rychłym przybyciu Inkwizytorki. Jace oświadcza, że podda się próbie Miecza (wtedy wykryją czy to co mówi jest prawdą czy nie).

Jednocześnie Valentine poszukuje pozostałych Darów Anioła (posiada Kielich, którym tworzyć można nowych Nocnych Łowców), czyli Miecza i Lustra. Aby móc zyskać ich moc do swoich celów potrzebuje krwi dzieci Podziemnych - wampira, wilkołaka, faeri i czarnoksiężnika.

Co oznacza dziwne zachowanie Simona? Czy Maja, nowa znajoma, likantropka (wilkołak) padnie ofiarą Valentina? Czy Inkwizytorka jest tym za kogo się podaje a jej cele są słuszne? Czy Valentine wypełni swoje pragnienia i za jaką cenę? Jak potoczą się losy Clary i Jace'a?***

Kontynuacja "Miasta Kości" nie zawiodła mnie. Dobra akcja, mniejsze wyidealizowanie Jace'a, zachowanie Valentie'ego sprawia, że czyta się z zapartym tchem do ostatniej strony. Denerwować mogą jedynie rozterki Jace'a i Clary, że są rodzeństwem a przecież się w sobie zakochani.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Czas przemija, wypowiedziane słowo pozostaje..."