niedziela, 15 kwietnia 2012

[031] "Century. Ognisty Pierścień" Pierdomenico Baccalario

Autor: Pierdomenico Baccalario
Wydawnictwo: Olesiejuk
Seria: Century

Książka rozpoczyna się w Rzymie, pod koniec roku - 29 grudnia. Do hotelu rządzonego przez Melodiów przybywają goście, dziwnym trafem zakwaterowani w tym samym pokoju - nastoletnia Mistral, Sheng i Harvey każdy ze swoimi rodzicami. W końcu zostają zaproponowane inne pokoje, a dzieci będą spały razem z Elektrą Melodią. W pokoju w czasie rozmowy odkrywają, że wszyscy są w tym samym wieku. A także, że każde z nich urodziło się tego samego, niecodziennego dnia - 29 lutego. W pewnej chwili wybucha żarówka. W ciemnościach oczy Shenga nagle zaczynają świecić dziwnym żółtym światłem. Choć inni obijają się w ciemności on widzi dobrze. Elektra wie, że wybuch żarówki spowodowało ona sama. W nocy wymykają się popatrzeć na miasto. Widzą mężczyznę biegnącego w pośpiechu, z teczką w ręce. Gdy mężczyzna dostrzega dzieci podbiega do nich, daje im teczkę. Elektra, Sheng, Mistral i Harvey wracają do hotelu. W teczce znajduje się drewniana mapa i takie same bączki. Następnego dnia czytają w gazecie o zabójstwie jakiegoś mężczyzny - rozpoznają w nim tego, który dał im teczkę. Rozpoczynają poszukiwania, które doprowadzają ich do Ermete, pomocnika profesora, który obiecuje im pomóc a także wytłumaczyć czym się z profesorem zajmował.

Jednocześnie szuka ich Jacob Maller, zawodowy zabójca, ma za zadanie skraść to co zawiera teczka. To on zabił mężczyznę. Gdy nie udaje mu się znaleźć tego czego szuka w hotelu Melodiów, podąża tropem dzieci. Gdy te znajdują dom Profesora, jak nazywają tajemniczego mężczyznę, idzie za nimi. W domu w czasie rozmowy z dziećmi niespodziewanie wali się podłoga. Jacob korzysta z okazji i porywa Mistral.

Książka przerywana jest tajemniczymi rozmowami. Zbliża się pora gdy minie kolejne 100 lat (Century) i należy odnowić Pakt. Istnieją obawy - czy wybrana czwórka zdoła odnowić Pakt z naturą?

Czy Ermete można ufać? Co się stanie z Mistral, czy przyjaciele zdążą ją ocalić, nim Jacob ją zabije? Czym jest tytułowy Ognisty Pierścień i jakie ma znaczenie?Lubię tego autora za serię "Ulysses Moore", więc z ciekawością sięgnęłam po tę książkę. Nie zawiodłam się, choć z początku bardzo przypominała mi "Księgi Pięciorga", które czytałam wcześniej. Jednak ze strony na stronę coraz bardziej oddalałam się od tego uczucia. W książkę zgrabnie wkomponowano historię różnych państwo, ludów czy przedmiotów. Także bohaterowie, przypisani do żywiołów, są nieprzerysowani i naturalni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Czas przemija, wypowiedziane słowo pozostaje..."