niedziela, 15 kwietnia 2012

[035] "Szeptem" Becca Fitzpatrick

Autorka: Becca Fitzpatrick
 Wydawnictwo: Otwarte
Seria: Szeptem
 
Książka opowiada o miłości, miłości niespotykanej i bardzo tajemniczej...

Na lekcji biologii nauczyciel rozsadza uczniów. W ten sposób koło Nory siada Patch, tajemniczy, samotny, ale zabójczo przystojny chłopak. Nora jest zdenerwowana jego obecnością i koniecznością współpracy z nim z powodu zadania domowego, ale odczuwa do niego dziwne przyciąganie. W nocy czuje, że ktoś ją obserwuje, następnego dnia w szkole ma wrażenie, że Patch ją śledzi. Gdy wieczorem wraca do domu pod jej samochód wpada mężczyzna, jednak nie zostaje ranny a w dodatku próbuje ją zamordować. Nora ma coraz gorsze przeczucia co do Patcha. Jednocześnie poznaje Elliota, który usiłuje ją poderwać i dziwnie milczącego Julesa.

Podczas w-f Nora ma wrażenie, że słyszy głos Patcha w głowie, udzielającego jej rad w czasie gry. Chłopak zbliża się do niej coraz bardziej, nazywa ją Aniołem. Jednak gdy przyjaciółka Nory zostaje napadnięta po tym jak przebrała się za nią, aby sprawdzić kto ją śledzi, Nora boi się coraz bardziej. I coraz bardziej próbuje rozgryźć tajemnice Patcha i Elliota.

To co odrywa przerasta ją samą. Patch jest upadłym Aniołem. Aniołem, który mógłby stać się człowiekiem jeśli zabije Norę... Albo stać się Aniołem Stróżem jeśli ocali ludzkie życie.

Miłość może być bardzo niebezpieczna. Czy Patch poświeci Norę aby stać się człowiekiem? A może ocali jej życie, nie tylko przed nim samym ale i przed innym zagrażającym jej człowiekiem? Co zwycięży - pragnienie człowieczeństwa czy... miłość?***

Książka jest trochę wzorowana na Meyer a przynajmniej takie można odnieść wrażenie, zwłaszcza z początku. Akcja jest intrygująca, lecz z czasem robi się dość wkurzająca, gdy są tylko kolejne tajemnice bez wyjaśnień. Niemniej postać Patcha jest naprawdę dobra, "nieprzesłodzona" jak zmierzchowy Edward. Dobra do poczytania i z chęcią sięgnę po kolejny tom.

2 komentarze:

  1. Dopiero co jestem po jej przeczytaniu i tez mi sie spodobała nie licząc paru niuansów. Jednakże wacham sie czy przeczytać 2 część, gdyż jej opis trochę mi powił nudą i monotonnią, cechowana dla takim powieści.

    OdpowiedzUsuń
  2. Niedawno przeczytałam powtórnie "Szeptem" i znalazłam kilka minusów, ale i tak powieść bardzo mi się podobała, tak jak za pierwszym razem. :)

    OdpowiedzUsuń

"Czas przemija, wypowiedziane słowo pozostaje..."