niedziela, 15 kwietnia 2012

[041] "Klan Nieśmiertelnych" Joanna Rybak

Autorka: Joanna Rybak
Wydawnictwo: Poligraf

19-letnia Sophie Evans spieszy na spotkanie z chłopakiem. Razem z nim spaceruje po mieście, gdy natrafia na karetkę pogotowia - można oddać honorowo krew. Sophie namawia chłopaka aby czynić ten dobry gest i oddać krew. Funkcjonariusz proponuje zabrać ich karetką do szpitala, gdyż zepsuł się im sprzęt. Sophie z chłopakiem zgadzają się. Jednak dziewczyna zauważa, że wcale nie jadą do szpitala; jest przerażona, próbuje uciec. Mężczyzna jednak, niezwykle silny, uniemożliwia jej ucieczkę.

Sophie ratują nieznani jej mężczyźni, wykazujący się podobną siłą. Uciekając od nich wszystkich, w lesie natrafia na ogromnego wilkołaka. Mdleje z wysiłku i przerażenia. Budzi się w nieznanym domu, gdzie od trzech dziwnych mężczyzn i... 13-latka dowiaduje się, że jej chłopak oraz rodzice nie żyją, a wolontariusz jest tak naprawdę wampirem.

Kim jest Chris, Lotres, Riskal i młody Scott? Czy Sophie jest u nich bezpieczna? Kto należy do tytułowego Klanu Nieśmiertelnych?***

Książka napisana jest przez młodą osobę i jest to niestety wyczuwalne w tej książce. Ma równie mało stron co "Sen" - 184. Używane często skróty itp., itd. denerwują, przynajmniej mnie. Z początku nie rozumiałam do czego dąży historia, później jest to bardziej jasne. Jest mnóstwo śmiesznych wydarzeń, jednak za mało opisów otoczenia i uczuć. Gratuluję jednak autorce wymyślenia postaci z różnych ras, zwłaszcza za pochodzenie 13-letniego Scotta (których to ras jednak nie zdradzę, aby nie psuć niespodzianki). Niemniej to lekka, często zabawna historia, dobra gdy chce się coś przeczytać, a nie chce zbytnio myśleć o skomplikowanej fabule.

1 komentarz:

  1. Czytałam. Najbardziej spodobał mi się ten cytat:"Kobieta nie powinna pokazywać swoich łez byle komu, albowiem są one piękniejsze niż najcenniejszy kryształ".

    pozdrawiam Agata

    OdpowiedzUsuń

"Czas przemija, wypowiedziane słowo pozostaje..."