niedziela, 15 kwietnia 2012

[042] "Ever. Miłość nigdy nie umiera" Alyson Noel

Autor: Alyson Noël
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Seria: Nieśmiertelni
Stron: 297

16-letnia Ever Bloom straciła w wypadku całą rodzinę. Pamięta przechodzenie rodziny przez most... sama zawahała się przed przejściem. I ciągle żyje, choć od tamtej pory widzi aurę otaczającą ludzi, słyszy ich myśli, a także poprzez najlżejszy dotyk poznaje ich przeszłość. Dlatego unika ludzi, chowa się pod kapturem, a słyszane myśli stara się zagłuszyć głośną muzyką z iPoda. W zachowaniu normalności nie pomaga jej jednak fakt częstych wizyt... zmarłej siostry Riley.

Pewnego dnia wszystko się zmienia - do klasy Ever dołącza nowy kolega - Damen. Ever jest nim niezwykle zaskoczona - chłopak nie posiada aury, nie słyszy też jego myśli. A jedynymi takimi osobami są osoby martwe. Więc kim jest Damen? Jaką tajemnicę skrywa?

Kim naprawdę jest Ever? Jakim cudem zawróciła z drogi prowadzącej ku śmierci?***

Z czystym sumieniem polecam tę książkę. Choć oparta na schemacie "miłość + ktoś kto próbuje ją zniszczyć" to jednak oryginalny pomysł sprawia, że dobrze się czyta i nie ma poczucia banalności. Moc Ever i tajemniczość Damena intryguje przez większość książki. Również zagadkowe życie Riley sprawia, że zastanawiamy się jaką tajemnicę kryje śmierć. Z chęcią przeczytam drugi tom pt. "Błękitna godzina".

1 komentarz:

  1. Czytałam "Ever" i mogę powiedzieć, ze jest to dobra książka, ale nic poza tym. Powieść umiarkowanie mi się podobała, ale coś tam ciągle mi nie pasowało.

    OdpowiedzUsuń

"Czas przemija, wypowiedziane słowo pozostaje..."