niedziela, 15 kwietnia 2012

[043] "Krucze Wrota" Anthony Horowitz

Autor: Anthony Horowitz
Wydawnictwo: Znak
Seria: Księgi Pięciorga

Bohaterem tego tomu jest Matthew Freeman, 14-latek. Mieszka z ciotką, która go nienawidzi i jej mężem. Mimo, że jest dość inteligenty to stacza się na dno, kradnąc i paląc papierosy, skrywając jednocześnie tajemnicę. Zdolność przeczuwania przyszłości i moc zdolna do niszczenia (np. zbicia przedmiotu) oraz dziwne sny sprawiają, że chłopak czuje się wyobcowany.

Po szczególnym napadzie, gdy prawie zginął człowiek, Matt zgadza się wziąć w udział w programie NIWA, w wyniku którego trafia do rodziny zastępczej na wieś. Straszliwą wieś. Matta przeraża jego "zastępcza matka", jej parobek, dziwni mieszkańcy wsi, okropny kot śledzący każdy jego ruch i tajemnicze szepty z lasu. Jaką tajemnicę skrywa ta wieś? Kim są mieszkańcy i jakie mają zamiary? Chłopak bojąc się, próbuje uciec... droga się zapętla. Ci co mu chcieli pomóc - giną. A ilu jeszcze zginie nim wieśniacy osiągną swój tajemniczy cel?***

Książka jest niesamowita i strasznie wciąga. Z niecierpliwością czekałam na drugi tom (a teraz czekam na czwarty). Jest dość mroczna i miejscami brutalna, jednak nie trzeba mieć mocnych nerwów, jestem tego przykładem. Dobrze napisana, długa na tyle aby nie mieć poczucia minimalizmu a na tyle krótka aby się nie znudzić i tylko "zaostrzyć" sobie apetyt na resztę tomów. Naprawdę polecam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Czas przemija, wypowiedziane słowo pozostaje..."