niedziela, 15 kwietnia 2012

[054] "Miasto Szkła" Cassandra Clare

Autorka: Cassandra Clare
Wydawnictwo: MAG
Seria: Dary Anioła, tom 3

Następuje nadzwyczajne zwołanie wszystkich Nocnych Łowców do ich miasta Idrisu, w obliczu zagrażającego im Valentine'a. Także Jace i Ligthwoodowie się tam wybierają. Chłopak kłamie Clary co do dnia odjazdu. Tuż przed wyruszeniem napadają na nich demony - ranią przebywającego tam Simona. Jace, nie mając wyboru, zabiera go ze sobą do Idrisu, gdzie ten zostaje uwięziony jako Podziemny.

Clary przybywa do Instytutu. Tam Magnus Bane, który otworzył Bramę do Alicante dla Ligthwoodów mówi jej o ataku i przejściu. Wściekła Clary tworzy własną Bramę za pomocą swojej zdolności do rysowania nowych runów. Za nią wskakuje w Bramę Luke. Ratuje ją od pewnej śmierci w jeziorze Lyn, w którym wylądowała, a którego woda jest zabójcza dla Nocnych Łowców.

Valentine odkrywa czym jest trzeci Dar Anioła. Werbuje armię demonów. Ma broń, której nikt się nie spodziewa, i która jest bliżej Idrisu niż wszyscy sądzą. Czy Jace i Clary przeżyją wojnę? I czy dowiedzą się prawdy o sobie samych?***

Już na samym początku zaznaczę, że bardzo podoba mi się okładka. Uważam ją za najlepszą, mimo że na pierwszej jest Jace ;) A teraz skupię się na treści. Wydaje mi się, że Clare rozwinęła swoje umiejętności co odczuwam w tym tomie. Wydaje mi się najlepiej napisany. Dużo zaskakujących zwrotów akcji, niespodziewanych wydarzeń. Uczucia głównych bohaterów zagmatwane bardziej niż kiedykolwiek a ich rozwiązanie... do przewidzenia, ale jaki był ich przebieg już nie. Wspaniałe zakończenie, choć czegoś mi zabrakło, może większego rozwinięcia, nie wiem. Niemniej jednak, uważam ten tom za najlepszy i jeśli ktoś zapoznał się z poprzednimi tomami nie może nie sięgnąć po ten.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Czas przemija, wypowiedziane słowo pozostaje..."