niedziela, 15 kwietnia 2012

[055] "Amy na czacie" Mary Hooper

Autorka: Mary Hooper.
Wydawnictwo: Świat Książki

Amy miała przyjaciółkę. Jedną, wierną, która bardzo lubiła. A potem wkradła się "trzecia". I Amy została sama. Rozgoryczona, samotna szukała przyjaciół. A idealnym do tego miejscem wydawał się jej internet.

Zaczęła czatować po różnych forach i na jednym z nich poznaje Zeda (to nick). Dobrze jej się z nim rozmawia, mają wspólne tematy. Dochodzi do tego, że postanawiają się spotkać. Amy cieszy się ze spotkania z nim ale poczucie, że jest coś nie tak, gdy przychodzi do niej w czasie tej wycieczki już jej nie opuszcza... Co się stało w czasie spotkania? Kim naprawdę jest Zed? Czy Amy może mu ufać?

Czy prawdziwą przyjaźń naprawdę można znaleźć w internecie?***

Książka krótka, bo ma ledwie 160 stron. Pisana w formie wspomnień, do tego są przytoczone rozmowy Amy z Zedem z czatu. Całość jest wypowiedzią dziewczyny nagrywaną na policyjną taśmę. Autorka podjęła się tu tematu, który jest obecnie dużym problemem - przyjaźń w internecie. Z pozoru niewinna, staje się groźna, gdy ludzie postanawiają się spotkać. Nie zawsze osoba, która siedzi po przeciwnej stronie komputera jest tym, za kogo się podaje... Książka bardzo ciekawa, przeczytałam ją szybko, jeśli dobrze pamiętam w 3h. Warta polecenia, jest swego rodzaju przestrogą dla ludzi, którzy szukają wirtualnej przyjaźni.

1 komentarz:

  1. Czytałam już dawno temu i pamiętam że bardzo mi się podobała. Książka przestrzega przed wirtualnymi znajomościami, których jest co raz więcej w dzisiejszych czasach.

    OdpowiedzUsuń

"Czas przemija, wypowiedziane słowo pozostaje..."