niedziela, 15 kwietnia 2012

[056] "Gone - Zniknęli. Faza druga - Głód" Michael Grant

Autor: Michael Grant
Seria: Gone. Zniknęli,. tom 2
Wydawnictwo: Jaguar

Minęły 3 miesiące odkąd zaczął się ETAP. Trzy miesiące, w czasie, których nie produkowano żywności. A przecież nie było żadnych dostaw, dzieci nie pracują na roli... Więc nastał głód. Głód jest wszechobecny. Dzieli mieszkańców ETAP-u. Popycha w stronę zła.

Dzieci dzielą się na dwa "klany". Tych, którzy nie mają mocy i na tych, którzy ją posiadają. Ci pierwsi nienawidzą mutantów, gdyż zostali obdarzeni większą szansą przeżycia, dzięki swoim mocom.

Caine opętany przez Ciemność, wyzdrowiał. Kierowany przez nią zamierza dostarczyć jej "pożywienie". Jakiego ono jest rodzaju? Czego potrzebuje Ciemność by istnieć? Skąd się w ogóle wzięła?

Sam przeżywa kryzys. Uznany za bohatera i przywódcę stara się jak może, ale... bez pomocy nic nie zdziała.

Lana jest niewolona przez Ciemność. Chce ona od niej jej mocy... Dlaczego?

Jak przeżyć etap głodu? Jak przeżyć w tej klatce, będąc otoczonym przez wrogów, wtedy, gdy potrzebuje się ich pomocy? Kolejne dzieci zyskują moce. Do czego to doprowadzi?

Ilu przeżyje...?***

I oto druga część tej wspaniałej serii. Moim zdaniem jeszcze lepsza od pierwszej, czasami troszkę zagmatwana, ale nadaje to tylko aurę tajemniczości. Sprawia, że tylko bardziej chcemy już to przeczytać, dowiedzieć się jakie jest rozwiązanie tych zagadek. Książka intryguje już od pierwszych stron, sprawia, że nie można się oderwać. Fakt, że poznajmy nowych bohaterów tylko popycha ku pytaniu - jaką rolę odegrają? Dlaczego są ważni? Zakończenie, ostatni akapit, wzbudza dreszcz strachu... Nie jest to miła opcja. Dlaczego? Zobaczycie sami, jak przeczytacie i będziecie wiedzieć o co chodzi. Naprawdę polecam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Czas przemija, wypowiedziane słowo pozostaje..."