niedziela, 15 kwietnia 2012

[062] "Kraksa w górach" Meg Cabot

Autor: Meg Cabot
Wydawnictwo: Amber
Seria: Pośredniczka, tom 3
Stron: 200

Suze będąc na plaży z Ginną, przyjaciółką, która przyjechała w odwiedziny, widzi czwórkę młodych duchów. Później Jesse mówi jej o nowych duchach, bardzo zagniewanych. Suze odkrywa, że są ofiarami wypadku, w którym brał też udział jej kolega z klasy Michael. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie na nim chcą się zemścić.

Suze ma nową zagadkę do rozwiązania. Czemu duchy chcą pociągnąć za sobą w zaświaty Michaela? Czy wiedzą coś, co stawia całą sprawę w innym świetle? Rozmowa z nimi ukazuje wiele nowych faktów... Okazuje się, że zagrożone jest życie nie tylko Michaela, ale i jej braci Jake'a i Brada.***

Książka równie fascynująca jak dwie poprzednie. A postać Jesse'a... Wierzcie lub nie, ale bez niego ta książka straciła by dla mnie połowę ze swojej wartości. Wszystkie są tak króciutkie, że raptem na 2-3 godziny, ale za to nie są one zmarnowane nawet w najmniejszym stopniu. Zadziorność Suze, dobrotliwość księdza i ich kłótnie... Wszystko nadaje powieści lekkości i humoru. Rozwiązanie zagadki ciekawe, motywy... do przewidzenia, ale i tak zaskakują.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Czas przemija, wypowiedziane słowo pozostaje..."