niedziela, 15 kwietnia 2012

[063] "Wszystko, tylko nie mięta" Ewa Nowak

Autor: Ewa Nowak
Wydawnictwo: Pracownia Słów
Stron: 174

Pierwsza z serii książek o warszawskich rodzinach. W tym tomie poznajemy rodzinę Gwidoszów w składzie: rodzice, czyli Joanna i Mariusz oraz dzieci Malwina, Kuba, Marysia.

Głównym tematem są przygody Malwiny i Kuby. Ich miłosne rozterki, docinki z rodziną i przyjaciółmi, drobne nieporozumienia i zazdrości.

Obserwujemy jak Kuba, popularny w całej szkole podrywacz, pod wpływem pewnej niepozornej osóbki zmienia się nie do poznania.

Razem z Malwiną przeżywamy całkowicie nietrafione zauroczenie, tylko że dostrzegamy też coś więcej.... Coś z czego ona zdaje sobie sprawę dopiero pod koniec książki.***

Ten tom bardzo lubię. Inne także, ale do czasu tych najnowszych. Bardzo przypadła mi do gustu rodzina Gwidoszów, choć jest bardzo odmienna od mojej. Są czasami do bólu absurdalni, ale jednocześnie są pełną miłości, kochającą się rodziną. Książka pisana lekko, ciekawie. Dużo wesołych sytuacji, a jednak sprytnie wplecione są wartościowe przesłania, dające trochę do myślenia. Uważam ją za świetną lekturę i myślę, że naprawdę warto zapoznać się z twórczością Ewy Nowak. Najnowsze części nie przypadły mi do gustu, ale kilka pierwszych jest naprawdę ciekawych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Czas przemija, wypowiedziane słowo pozostaje..."