niedziela, 15 kwietnia 2012

[077] "Pollyanna dorasta" Eleanor H.Porter

Autorka: Eleanor H.Porter

"Pollyannie, teraz już młodej, pełnej uroku dziewczynie, nadal pomaga w życiu gra w zadowolenie. Niezwykły dar dostrzegania we wszystkim dobrych stron pozwala przetrwać jej trudne chwile i zjednuje przyjaciół. Pollyanna przeżywa dziewczęce przyjaźnie i pierwsze uczucia, a wśród licznych niespodzianek, które zsyła los, największą jest ... miłość."

Pollyanna zostaje wysłana do ponurej pani Carew i nieświadomie ma jej pomóc w odzyskaniu chęci do życia. Tam też spotyka pewnego chłopca... Być może zaginionego siostrzeńca jej opiekunki, ciotki Polly?

Jak zawsze dziewczyna na swej drodze poznaje wielu ludzi, którzy stają się jej przyjaciółmi. Po kilku latach spotykają się i wspólnie wybierają na biwak... który może wiele zmienić.


Pierwsza czeęść opisu pochodzi z okładki mojej książki, wydania ze "Świata Książki".

***

Książka dzieje się najpierw ok. 2-3 lata po wydarzeniach poprzedniej książki. Później przenosi się kilka lat do przodu.

Książka podoba mi się równie bardzo jak pierwsza. Może nawet bardziej bo uwielbiam wątki miłosne, tu jest ich kilka i w dodatku jesteśmy zagubieni wraz z bohaterami. O kogo im chodzi? Niektórzy się w tym gubią. Wprowadzonych jest kilku nowych, ciekawych bohaterów. Zaskakujące jest zakończenie - kim jest tak naprawdę Jimmy, a kim Jamie. Muszę nadmienić, że bardzo lubię obu chłopców - każdy mnie ujmuje na swój sposób. Książka warta polecenia, podobnie jak pierwsza część. Niemal żałuję, ze brak tomu trzeciego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Czas przemija, wypowiedziane słowo pozostaje..."