niedziela, 15 kwietnia 2012

[091] "Amy G. i kłopoty z chłopakami" Sarah Webb

Autorka: Sarah Webb
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Stron: 270
Tytuł oryginalny: Amy Green Teen Agony Queen: Boy Trouble

"Kłopoty to specjalność trzynastoletniej Amy. Co robić, gdy przyjaciel mamy ciągle się czepia, młodsze rodzeństwo nie daje żyć, a tata biega na randki z nieznośna Shelly? Na domiar złego znienawidzony dotąd kolega szkolny staje się nagle bardzo interesujący!
Na szczęście jest Clover. Siedemnastoletnia siostra mamy wie wszystko o ciuchach, chłopakach, tremie przed pierwszym pocałunkiem i innych nieszczęściach. Ma też fajną pracę - odpowiada na listy w popularnym magazynie dla dziewczyn.
Amy razem z nią leczy kompleksy i złamane serca nastolatek. Ale czy rozwiązując cudze problemy, upora się z własnymi?"


Opis pochodzi z okładki.

***

I tak oto książka dla młodzieży, czego pewnie się nie spodziewaliście. Pożyczona od przyjaciółki, przeczytana w dwa dni.

Książka jakich wiele, ale ciekawa i z chęcią przeczytałam do końca. Czasem są takie, że się zmuszam by doczytać do końca (Madziu, nie bij, to żadna z pożyczonych od Ciebie).

Powiem szczerze, że moją ulubioną tu postacią była Clover. Czasem się zapominałam i myślałam, że to ona jest główną bohaterką. Prawdziwa główna bohaterka miała typowe problemy - rodzice po rozwodzie, młodsze rodzeństwo, niemiłe koleżanki i niska samoocena. Jednak to jak Clover jej pomagała to mistrzostwo świata. Dziewczyna miała takie pomysły, że naprawdę tylko podziwiać i choćby dlatego przeczytać tę książkę.

Polecam raczej młodzieży, takiej młodszej młodzieży, zgodnie z tematyką tej książki. Miłe, lekkie, przyjemne czytadło na wieczór.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Czas przemija, wypowiedziane słowo pozostaje..."