niedziela, 15 kwietnia 2012

[106] "Pośredniczka", tom 4,5,6, Meg Cabot

Autor: Meg Cabot
Wydawnictwo: Amber

Tom 4
"Najczarniejsza godzina"

Suze odkrywa nowego pośrednika - 8-letniego chłopca, którym się opiekuje w ramach pracy jako babysitterka. Pomaga mu się odnaleźć w tym, że widzi zmarłych, gdyż dotąd chłopiec był śmiertelnie przerażony. Poznaje także jego brata Paula - nie wie, że Paul nie jest tym kim się wydaje...

Suze ma problemy jeśli chodzi o życie uczuciowe. Któż by ich nie miał, gdy dzieli się pokój z niezwykle przystojnym Jessem? Pomijając oczywisty fakt iż chłopak nie żyje, a także najwyraźniej nie odwzajemnia jej uczuć.

Jednak ten fakt nie przeszkadza Marii de Silva, jego dawnej narzeczonej usiłującej zabić Suze, a Jesse'a odesłać "dalej". Maria jest bardzo zdeterminowana w tym kierunku a pomaga jej mąż i pewien tajemniczy ktoś... Kto wyjdzie z tego cało?***

I oto kolejny wspaniały tom tego cyklu. Przeczytałam go równie szybko jak poprzednie, co mi się rzadko zdarza. Mniej śmiechu, więcej groźnych sytuacji i niemalże zawał serca, gdy Jesse znika. Jak każdy tom pisany lekko i przyjemnie. A zakończenie... bardzo serdecznie radzę przeczytać :)

Tom 5
"Nawiedzony"


Suze dręczą koszmary związane z "poczekalnią" duchów i Paulem Slaterem. Ciągle jest przekonana, że chciał ją zabić. Więc gdy spotyka go w szkole i odkrywa, że będzie z nią chodził do klasy jest przerażona. Zwłaszcza, że Paul wydaje się być w niej zakochany i usilnie próbuje namówić na spotkanie. Twierdzi, że wie dużo więcej o jej i swoim darze niż ona sądzi. Suze staje przed trudnym wyborem.

Suze ma też problem z Jessem... Wydawało by się, że po pocałunku wszystko powinno być w porządku a tymczasem Jesse trzyma ją na dystans... I przestał mówić do niej querida (j.hiszpański, zalecam samodzielne sprawdzenie znaczenia).***
Książka nastawiona typowo na ukazanie wątku romantycznego, ale Paul jest bardzo zagadkowy co dodaje uroku książce. Choć nie każdy może go polubić. Dowiadujemy się też paru ciekawych spraw związanych z darem Suze i Paula, a także tajemnic Jasse'a. I znów było wspaniałe zakończenie, przynajmniej dla mojej skromnej osóbki.

Tom 6
"Czwarty wymiar"

Ponownie pojawia się postać Paula. I wcale nie w dobrych zamiarach. Chce się przenieść w czasie i uratować Jesse'a przed śmiercią. Wówczas jego duch nie będzie istniał... A sama Suze nie będzie o nim pamiętać.

Jesse nie chce, aby tak było, nie chce żyć wtedy i nie poznać Suze. Paul jednak i tak się przenosi w przeszłość. Wówczas przenosi się też Suze aby go powstrzymać... Co z tego wyniknie? czy Suze pozwoli zabić ukochanego, czy może jednak pozwoli mu żyć? Jak postąpi?***

A oto i ostatni tom. Uwielbiam happy endy i nie ukrywam, że takowy tu jest, ale pojęcie happy endu każdy może rozumieć inaczej :) Tak czy owak zakończenie bardzo mi się podoba, postać Jesse'a jeszcze bardziej, a przygody w przeszłości były naprawdę ciekawe. Ktoś kto czytał serię a nie czytał ostatniego tomu naprawdę musi naprawić ten błąd. Serdecznie polecam całą serię.

1 komentarz:

  1. OMG! Kocham pośredniczkę! Na razie czytałam dopiero do 4 tomu. Bardzo chciałabym przeczytać 5 :)

    OdpowiedzUsuń

"Czas przemija, wypowiedziane słowo pozostaje..."